Experience
  • All
  • Music
  • Film
  • Education
  • Style
  • Pro Audio
  • Art
  • Special
Day
  • All
  • Wed
  • Thurs
  • Fri
  • Sat
  • Sun
Campus
  • All
  • Downtown
  • Old 4th Ward
  • East Atlanta Village
  • Little 5 Points
  • Other
View Campus Map

View Venue Map
Wednesday October 2nd 1:00 PM @ QUAD (Downtown)

4:30 Jae Tips | 5:00 Kritikal | 5:30 iLLChris | 6:30 ForteBowie | 7:00 Lil Nuke | 7:30 Cash Out
Wednesday October 2nd 5:00 PM @ Melia Hotel (Downtown)

Jermaine Dupri | James Andrews
Wednesday October 2nd 6:00 PM @ Music Room (Old 4th Ward)

Wednesday October 2nd 6:00 PM @ 529 (East Atlanta Village)

7:00 Lanz Pierce | 7:20 Kidd Wes | 7:40 Senica Da Misfit | 8:00 Mone The Jedi | 8:20 Nova the Rebel | 8:40 Vitor Vieira | 9:20 Prophit
Presented by NO Brainer Institute
Wednesday October 2nd 6:00 PM @ Music Room (Old 4th Ward)

Lex Boogie From The Bronx | Talib Shabazz | 6:00 Applejac | 7:05 Minamina Goodsong | 7:15 Melaphyre Etheoryall | 7:25 Rock Most | 7:35 Eddie Meeks | 7:45 U-George | 7:45 DJ Dug Boogie | 7:55 DJ Jaycee | 8:25 G.R.E.A.T. SCOTT | 8:35 L.I.U.N.S. Den | 8:45 mikeflo | 8:55 staHHr | 9:05 Greasekydz | 9:15 The Architects | 9:25 Stacy Epps | 9:50 Bambu de Asiatic (Collective Efforts) | 10:05 Señor Kaos | 10:15 4-IZE | 10:25 Broady Champs | 10:35 Binkis Recs
Wednesday October 2nd 6:30 PM

Wednesday October 2nd 6:30 PM @ Melia Hotel (Downtown)

Wednesday October 2nd 7:00 PM

Wednesday October 2nd 7:00 PM

7:30 Lstreetz | 8:15 Tray Jones | 8:30 DAY DAY | 8:45 Thomas Gilyard | 9:00 FartherOut.com (Glenn Saddler, Bias the Black) | 9:15 A.Levy | 9:30 Beepers and Jungle Fever (BJF) | 9:45 KiD Chizz | 10:00 Ryan Collins | 10:15 SayItAintTone | 10:30 Sonnie Carson | 10:45 Maliibu Miitch | 11:15 Siwel Neicul | 11:30 Ro Akin | 12:00 AM 0017th | 12:15 AM Kidd Kidd | 12:45 AM August Alsina
Wednesday October 2nd 8:00 PM

9:00 Aaron Cohen | 9:35 Alexander Spit | 10:10 GrandeMarshall | 10:45 Boldy James | 11:30 Prodigy X Alchemist
Wednesday October 2nd 8:00 PM @ The Basement (East Atlanta Village)

Speakerfoxxx | 8:00 DJ DIRRTY | 9:00 Wara From The NBHD | 9:20 A.D. Killa | 9:35 Jacquees | 9:50 Miloh Smith | 10:20 Grip Plyaz | 10:40 ForteBowie | 11:00 Rich Homie Quan
Wednesday October 2nd 8:00 PM @ Space2 (Old 4th Ward)

9:40 Randy Bruce | 9:55 Roosh Williams | 10:10 Wordsmith | 10:25 Dynasty | 10:40 P.SO the Earth Tone King | 10:55 The Audible Doctor | 11:10 Jack Preston | 11:40 Small Eyez | 11:55 Nemo Achida | 12:10 AM The Doppelgangaz | 12:30 AM Prof
Wednesday October 2nd 9:00 PM @ QUAD (Downtown)

9:15 Caleb James | 9:30 Clemm Rishad | 9:40 GIGS510 | 9:50 Young Fame | 10:00 Kush Kelz | 10:15 YFame | 10:30 Sonnie Carson | 10:45 Jus Nice | 11:00 40 Akerz | 11:20 Goldyard | 11:35 Tom P | 11:50 Problem | 12:30 AM Too Short
Wednesday October 2nd 10:00 PM @ Union EAV (East Atlanta Village)

Wednesday October 2nd 10:00 PM @ 529 (East Atlanta Village)

D-Risha | Hollywood FLOSS | Hollywood FLOSS | 10:15 Lyriqs da Lyraciss | 10:30 Marcel P. Black | 10:45 Truth Universal | 11:00 Marq Spekt | 11:15 Locksmith | 11:30 Killa Kyleon | 11:45 Greg Grease | 12:00 AM Dee-1 | 12:25 AM Cannibal Ox
Presented by A3C
Thursday October 3rd 1:00 PM @ Melia Hotel (Downtown)

Maurice Garland
Sponsored by Flat Fitty Luxury Headwear
Thursday October 3rd 1:00 PM @ Melia Hotel (Downtown)

Dante Ross | Eskay | DJ DIRRTY | Di Wang Valdez | Spitty | John Gotty | Jeff Dixon
Sponsored by ItsMyUrls.com
Thursday October 3rd 2:00 PM @ Melia Hotel (Downtown)

Tony "Tha Connect" Guidry | Wendy Day | Garnet Reid
Presented by A3C
Thursday October 3rd 3:00 PM @ Melia Hotel (Downtown)

Maurice Garland
Presented by Q3030 and Roku
Thursday October 3rd 3:00 PM @ Melia Hotel (Downtown)

Branden Peters | Marq Sears | Bria Bass Stokes | Dasha Ware | Derek Cooper | Henry Stokes | Melodee Henderson-Silmon | Zach Davis
Thursday October 3rd 4:00 PM @ Melia Hotel (Downtown)

Branden Peters | Konata J. Nicholson | Phillip Agnew | Stacy Epps | Haziq Ali | Davena Jordan
Thursday October 3rd 4:00 PM @ Melia Hotel (Downtown)

9th Wonder | Bettina Love | Murray Forman
Thursday October 3rd 4:00 PM

Alex Wiley | Rome Fortune | Audra The Rapper | Me'Mo
Thursday October 3rd 5:00 PM

Thursday October 3rd 6:00 PM @ Space2 (Old 4th Ward)

Presented by NARAS and Heineken
Thursday October 3rd 6:00 PM @ SAE Institute (Downtown)

Thursday October 3rd 6:00 PM @ QUAD (Downtown)

feverCEZER | FCF | 7:00 Tamara Bubble | 7:15 DeVante Myles | 7:45 King Ramses | 8:05 Lil Ray | 8:25 Bones | 8:45 Feese | 9:05 Zoo Beeze | 9:25 Slim Dollars | 9:45 Mont Brown X Astronauts Really Fly | 10:05 Jae Tips | 10:25 Gabbie Giftsz | 10:45 Mike Classic | 11:05 Kris Kasanova | 11:25 Vinny Cha$e | 11:45 A$AP Ferg | 12:25 AM Sam Siegel | 12:45 AM Phoenix | 1:05 AM Rayshawn Bedell | 1:25 AM The Jet Setters
Presented by Q3030
Thursday October 3rd 7:00 PM

Thursday October 3rd 7:00 PM @ Variety Playhouse (Little 5 Points)

7:40 Rich Medina | 8:10 Perrion | 8:25 Quelle Chris | 8:40 Big Rock (Rock of Heltah Skeltah) | 8:55 Brown Bag Allstars | 9:10 Skyzoo | 9:30 Jean Grae | 10:00 Pharoahe Monch | 10:30 Ghostface Killah
Presented by Heineken and Patchwerk Studios
Thursday October 3rd 7:00 PM @ SAE Institute (Downtown)

Thursday October 3rd 7:00 PM @ Terminal West

8:00 Vic Mensa | 8:25 Rapsody | 8:50 Doe B | 9:15 Problem | 9:50 Lecrae | 10:30 Meek Mill
Presented By Fahamu Pecou Art, Inc
Thursday October 3rd 7:00 PM @ Music Room (Old 4th Ward)

Boog Brown | Methuzulah
Thursday October 3rd 8:00 PM

9:30 John John Da Don | 9:45 Blaq Tongue Society | 10:00 Rod Rhaspy | 10:15 M3 | 10:30 Rain | 10:45 YO-DOT | 11:00 E-Turn & SPS | 11:15 Absolute Da General | 11:30 Jeary Sylves | 11:45 Mani Coolin' | 12:00 AM Theory Hazit | 12:20 AM Gods'Illa | 12:40 AM Alpoko Don | 1:00 AM Tanya Morgan | 1:30 AM e-dubble
Thursday October 3rd 8:00 PM

9:00 Tigo B | 9:10 Skypad War | 10:10 Chinx Drugz | 10:40 Bambi | 10:55 Cap 1 | 11:15 Iamsu! | 11:45 Gunplay | 12:00 AM Young Dolph | 12:15 AM K Camp | 12:30 AM Travis Porter | 12:50 AM August Alsina | 1:10 AM 2 Chainz
Thursday October 3rd 8:00 PM @ Union EAV (East Atlanta Village)

8:00 The Snacks | 11:30 HPNTK | 12:45 AM Ante Meridian | 1:00 AM Goldyard | 1:15 AM Mighty High Coup | 1:35 AM Gwann
Thursday October 3rd 8:00 PM @ 529 (East Atlanta Village)

Divine Interface | The Morkestra | 10:00 Dillon | 10:50 Deku | 10:50 10th Letter | 11:45 Willie Evans Jr. | 12:10 AM Threepeeoh | 12:30 AM Edan & Paten Locke
Presented by iStandard Producers and Flat Fitty.
Thursday October 3rd 9:00 PM @ SAE Institute (Downtown)

Thursday October 3rd 10:00 PM @ Space2 (Old 4th Ward)

11:00 Peanut Butter Wolf
Presented by Hoodriot Music & Ruffhouse Records
Friday October 4th 12:00 PM @ Apache Cafe (Downtown)

Hosted by Christian Hernandez of Golden Underground
Friday October 4th 12:00 PM @ WonderRoot

Presented by A3C
Friday October 4th 12:00 PM @ Melia Hotel (Downtown)

Sean Falyon | Tiff Weaver | Dre "The Mayor" Hopson | Asya Shein
Friday October 4th 12:30 PM @ Melia Hotel (Downtown)

Presented by A3C Style. Sponsored by ForeignStateOfMind, Royal Flush Studios & Kontrol Magazine
Friday October 4th 12:30 PM @ Melia Hotel (Downtown)

Julian Lark | Cedric S. King | Jason Geter | William Floyd | Prince Graham | Demetrius Tatum
Presented by iStandard Producers
Friday October 4th 12:30 PM @ SAE Institute (Downtown)

Presented by iStandard
Friday October 4th 12:30 PM @ SAE Institute (Downtown)

Friday October 4th 1:00 PM @ Melia Hotel (Downtown)

DJ Mars | Kidd Kidd | D-Rich | DJ Wally Sparks | DJ Scream | TJ Chapman
Presented by SAE Institute, iStandard, and A3C
Friday October 4th 1:00 PM @ SAE Institute (Downtown)

Presented by iStandard
Friday October 4th 1:00 PM @ SAE Institute (Downtown)

Presented by A3C
Friday October 4th 1:30 PM @ Melia Hotel (Downtown)

Miya Bailey | Roscoe Dash | Ty-Dolla $ign | Theo "Kutty" McDaniel
Presented by iStandard
Friday October 4th 1:30 PM @ SAE Institute (Downtown)

Presented by Ableton
Friday October 4th 1:30 PM @ SAE Institute (Downtown)

Friday October 4th 2:00 PM @ Melia Hotel (Downtown)

Young Guru | Kei Henderson | Tiffany Hardin | Amir Abbassy (Blame the Label)
Presented by SAE and A3C
Friday October 4th 2:00 PM @ SAE Institute (Downtown)

Presented by iStandard
Friday October 4th 2:00 PM @ SAE Institute (Downtown)

Presented by iStandard
Friday October 4th 2:30 PM @ SAE Institute (Downtown)

Presented by iStandard
Friday October 4th 2:30 PM @ SAE Institute (Downtown)

Friday October 4th 2:30 PM @ Melia Hotel (Downtown)

Nocando | Jeff Weiss
Presented by Konsole Kingz
Friday October 4th 3:00 PM @ Joystick Gamebar (Old 4th Ward)

Friday October 4th 3:00 PM

Hosted by The World Famous Coalition DJs
Friday October 4th 3:00 PM @ Noni's Village (Old 4th Ward)

DJ Big X | DJ Buu | DJ X-Rated | DJ Funky | DJ Nando | DJ Outta Space | DJ Black Bill Gates | DJ Dibiase | DJ Shawty Rock
Presented by A3C
Friday October 4th 3:00 PM @ Melia Hotel (Downtown)

Maurice Garland
Sponsored by Chase Lawyers
Friday October 4th 3:00 PM @ Melia Hotel (Downtown)

DJ Spinz | Greg Bloom | Knox of the Olympics | Rachel Assil | Manuel Seal Jr. | Kevin Shine
Presented by iStandard
Friday October 4th 3:00 PM @ SAE Institute (Downtown)

Presented by SAE and A3C
Friday October 4th 3:00 PM @ SAE Institute (Downtown)

Friday October 4th 4:00 PM @ Criminal Records (Little 5 Points)

Presented by SAE and A3C
Friday October 4th 4:00 PM @ SAE Institute (Downtown)

Presented by Indie Hitmaker
Friday October 4th 4:00 PM @ Melia Hotel (Downtown)

Bram Bessof
Presented by A3C, iStandard, and SAE
Friday October 4th 4:00 PM @ SAE Institute (Downtown)

Presented by Ableton
Friday October 4th 4:30 PM @ SAE Institute (Downtown)

Friday October 4th 4:30 PM @ Melia Hotel (Downtown)

Branden Peters | Rahman Dukes
Friday October 4th 4:45 PM @ Music Room (Old 4th Ward)

Friday October 4th 5:00 PM @ Old 4th Ward Stage (Old 4th Ward)

5:30 Symphony Crack Orchestra
Presented by Rane
Friday October 4th 5:00 PM @ SAE Institute (Downtown)

Friday October 4th 5:00 PM @ Melia Hotel (Downtown)


Friday October 4th 5:00 PM

Presented by iStandard and SAE Institute
Friday October 4th 5:00 PM @ SAE Institute (Downtown)

Friday October 4th 6:00 PM

6:35 ReL.B | 6:50 Mik3yMicrophone | 7:05 D.Focis | 7:20 Adam Reverie | 7:35 Gueringer The 13th | 7:50 CrackKillz Da G.O.D | 8:05 SY ARI DA KID | 8:20 Willie The Kid | 8:35 Shawn Chrystopher | 8:50 Jon Connor | 9:10 Clear Soul Forces
Presented by NATIONAL IN CROWD EVENTS & IARHIPHOP.COM
Friday October 4th 6:00 PM @ QUAD (Downtown)

DJ Money | Mr. Peter Parker | 6:00 DJ Kidd Marvel | 6:30 Prophecy The KTD | 6:45 Uno Hype | 7:00 Kelow | 7:15 Castro | 7:25 Young Moe | 8:00 GoldLink | 8:15 Nickelus F | 8:30 Lightshow | 8:50 Phil Ade | 9:15 Shy Glizzy | 9:30 Fat Trel
Presented by SAE
Friday October 4th 6:30 PM @ SAE Institute (Downtown)

Friday October 4th 6:30 PM @ Space2 (Old 4th Ward)

Combat Jack | Dallas Penn | Premium Pete
Presented by Affiliated Media, F.O.C. and Swank P.R.
Friday October 4th 7:00 PM @ Old 4th Ward Stage (Old 4th Ward)

7:00 Giftz | 7:15 Tree | 7:30 Do or Die
Presented by Governed By Loyalty & Big Face Paper Gang
Friday October 4th 7:00 PM @ Music Room (Old 4th Ward)

Trap-A-Holics | 7:35 ThatGuySoda | 8:05 r.O.b (realist One breathin) | 8:20 Raven Sorvino | 8:35 Kris Kasanova | 8:50 Nemo Achida | 9:05 Doze Boyz Ent | 9:20 Mike Fresh | 9:35 Money Makin' Nique | 9:50 Alkebulan | 10:20 Drama | 10:35 Denzel Curry | 10:55 Big Face Paper Gang | 11:10 Lil Bibby | 11:40 Two-9 | 12:00 AM Pee Wee Longway | 12:35 AM OJ Da Juiceman | 1:00 AM Young Thug
Friday October 4th 7:00 PM @ 529 (East Atlanta Village)

8:00 Lady Lykez | 8:30 Mic Righteous | 9:00 Scrufizzer
Friday October 4th 8:00 PM @ Apache Cafe (Downtown)

9:00 DJ Spicoli | 10:00 Dougie F | 10:15 StarrChizzy | 10:30 Anik Khan | 10:45 D Tweez | 11:00 Par-City | 11:00 KAE Hock | 11:30 Boogie V | 11:40 Audubon | 11:55 SK4MC | 12:10 AM DJ Spicoli | 12:30 AM Ty Dolla $ign
Friday October 4th 8:00 PM @ The Earl (East Atlanta Village)

8:00 Sofa King Evil | 9:15 Mac Bre-z | 9:40 Sai Bills | 10:10 League of Extraordinary Gz | 10:40 Spree Wilson | 11:10 Go Dreamer | 11:40 2$ Fabo | 12:10 AM Bun B
Friday October 4th 8:00 PM @ Union EAV (East Atlanta Village)

Friday October 4th 8:15 PM @ Old 4th Ward Stage (Old 4th Ward)

8:15 Da Mafia 6ix
Friday October 4th 9:00 PM @ Old 4th Ward Stage (Old 4th Ward)

9:00 Cory Mo | 9:15 RES | 9:30 Talib Kweli
Friday October 4th 10:00 PM

10:15 Deniro Farrar | 10:40 Nacho Picasso | 11:05 Black Dave | 11:30 Dyme-A-Duzin | 11:55 Young Dolph | 12:25 AM Scotty ATL | 12:55 AM Iamsu!
Friday October 4th 10:00 PM @ Space2 (Old 4th Ward)

10:00 DJ Rasyrious | 10:20 Playdough | 10:40 Bronze Nazareth | 11:00 J-Live | 11:20 Boog Brown | 11:40 Copywrite | 12:05 AM Eddie B | 12:30 AM AG Da Coroner | 12:55 AM Roc Marciano
Friday October 4th 10:00 PM @ 529 (East Atlanta Village)

10:30 Willie Hyn | 10:50 Devin | 11:10 Jonah Swilley | 11:30 Will Hill | 11:50 New Fad Zoo | 12:10 AM Tobias Tate | 12:30 AM Band Geakz | 12:50 AM Zip Kennedy | 1:10 AM Translee
Friday October 4th 10:30 PM @ QUAD (Downtown)

Rich Dolarz | JC | Cortez | John John Da Don | 12:30 AM R.A. the Rugged Man
Presented by Hoodriot Music & Ruffhouse Records
Saturday October 5th 11:00 AM @ Apache Cafe (Downtown)

Saturday October 5th 12:00 PM @ Melia Hotel (Downtown)

Greg Mateo | John Shaw | Ricardo Spicer | Felisha Booker | Felisha Booker | Jayson Rodriguez
Presented by Karmaloop & Born Fly
Saturday October 5th 12:00 PM

Saturday October 5th 12:30 PM @ Melia Hotel (Downtown)

Jayson Rodriguez | Shaheem Reid | 9th Wonder | Young Guru
Presented by BLAP and iStandard
Saturday October 5th 12:30 PM @ SAE Institute (Downtown)

Presented by iStandard
Saturday October 5th 12:30 PM @ SAE Institute (Downtown)

Presented by Konsole Kingz
Saturday October 5th 1:00 PM @ Melia Hotel (Downtown)

David Banner | CJ Peters | Nikki Marshall | Tom Lee | Marcus Matthews
Presented by SAE and A3C
Saturday October 5th 1:00 PM @ SAE Institute (Downtown)

Presented by iStandard
Saturday October 5th 1:00 PM @ SAE Institute (Downtown)

Saturday October 5th 1:00 PM @ QUAD (Downtown)

OJ Da Juiceman | Young Thug | Pee Wee Longway | Rome Fortune | Que
Sponsored by Chase Lawyers
Saturday October 5th 1:30 PM @ Melia Hotel (Downtown)

Soul Wallace | Josh Kamen | Jah Rawlings | Greg Bloom
Presented by iStandard and A3C
Saturday October 5th 1:30 PM @ SAE Institute (Downtown)

Presented by Ableton
Saturday October 5th 1:30 PM @ SAE Institute (Downtown)

Presented by SAE and A3C
Saturday October 5th 2:00 PM @ SAE Institute (Downtown)

Presented by iStandard
Saturday October 5th 2:00 PM @ SAE Institute (Downtown)

Presented by iStandard
Saturday October 5th 2:30 PM @ SAE Institute (Downtown)

Presented by DJ Booth
Saturday October 5th 2:30 PM @ SAE Institute (Downtown)

Saturday October 5th 2:30 PM @ Melia Hotel (Downtown)

Jayson Rodriguez | Torae | Eric McLellan | KP Prather
Saturday October 5th 3:00 PM @ Melia Hotel (Downtown)

Konata ʺKnottsʺ Nicholson | Jasmine Crowe | Olamide Dawodu | Dante Marshall
Saturday October 5th 3:00 PM @ Noni's Village (Old 4th Ward)

3:25 Skypad War | 3:45 Brandon Rossi | 4:05 Naj Murph | 4:25 Chiiirp | 4:45 Wavy Wallace | 5:05 Alkebulan | 5:25 Ducko Mcfli | 5:45 Mach Five | 6:05 Wara From The NBHD | 6:25 Villa | 6:45 Money Makin' Nique | 7:05 Go Dreamer | 7:25 Spree Wilson | 7:45 Earthgang | 8:05 Rome Fortune | 8:25 Miloh Smith | 8:45 Two-9 | 9:05 Gunplay
Presented by Konsole Kingz
Saturday October 5th 3:00 PM @ Joystick Gamebar (Old 4th Ward)

Saturday October 5th 3:00 PM @ Melia Hotel (Downtown)

Jason Geter | Nadine Graham
Presented by iStandard
Saturday October 5th 3:00 PM @ SAE Institute (Downtown)

Saturday October 5th 3:00 PM

3:45 Rich Dolarz | 4:00 Ken Rebel | 4:15 MTFR | 4:30 REi The Imperial | 4:45 WILL | 5:00 Gilles | 5:15 Jahzel | 5:30 Gio Dee | 5:45 Bizzy Crook | 6:00 Audra The Rapper | 6:15 ANTHM | 6:30 Cooly Wright | 6:45 Big Sant | 7:00 Weekend Money | 7:15 Kyle Rapps
Saturday October 5th 3:00 PM @ Music Room (Old 4th Ward)

Presented by SAE and A3C
Saturday October 5th 3:00 PM @ SAE Institute (Downtown)

Presented by SAE and A3C
Saturday October 5th 4:00 PM @ SAE Institute (Downtown)

Presented by Outta Nowhere Entertainment
Saturday October 5th 4:00 PM @ Melia Hotel (Downtown)

Sarah “Smalls” McCann | Andrea Evans | James Evans/LoVision | feleciacruz | Ohene Cornelius | Adrienne Mack-Davis
Saturday October 5th 4:00 PM @ Old 4th Ward Stage (Old 4th Ward)

6:30 Honors English | 6:50 Kings Dead | 7:15 Chuck Inglish | 7:45 Jarren Benton | 8:20 Jay Rock | 9:00 ScHoolboy Q
Presented by BLAP and iStandard
Saturday October 5th 4:00 PM @ SAE Institute (Downtown)

Within the last decade, the prominence of terrestrial radio has been challenged by the rise of Satellite and independent internet stations. What direction is broadcasting going in? Of these formats, how are these viable for the new batch of artists? Are they accessible and at what point in your career should you attempt to utilize?
Saturday October 5th 4:30 PM @ Melia Hotel (Downtown)

Simone "Boss Lady" Amelia | Malcolm Grey | DJ Peter Parker | Torae | Combat Jack | Skyy Hook
Presented by Ableton
Saturday October 5th 4:30 PM @ SAE Institute (Downtown)

The DEMOS screening will immediately be followed up at 4:45pm by a panel discussion hosted by renowned Hip-Hop journalist Jayson Rodriguez. During the discussion Kareem Fort, Skyzoo,Chris Webby and other artists linked to the film will discuss the making and impact of the film itself. The conversation will also give the artists' fans and the film's audience a chance to address some of the topics raised by the documentary.
Saturday October 5th 4:45 PM @ Music Room (Old 4th Ward)

Jayson Rodriguez | Kevin Nottingham | Skyzoo | Chris Webby | Tanya Morgan | J-Live | Mikkey Halsted | Livin Proof
Enjoy a 3 question conversation with Young Chop, the producer behind Chief Keef's "I Don't Like" and other hits. Pay attention, one of the questions asked could be yours.
Theater
Saturday October 5th 5:00 PM @ SAE Institute (Downtown)

Saturday October 5th 5:00 PM @ Melia Hotel (Downtown)

Dante Ross | Talib Kweli
Saturday October 5th 5:00 PM @ 529 (East Atlanta Village)

5:30 Hero George | 5:45 Luu Breeze | 6:05 G Milla | 6:25 Hero George | 6:40 G.o.D. Jewels
Despite the abundance of information available in this day and age, Artist & Producers remain largely misinformed and underinformed about the business side of their craft. Our panelists will come together to discuss the most important basics any creative professional should know about handling their business and the most important professionals every successful indie artist or producer should have on our team.
Saturday October 5th 5:00 PM @ Melia Hotel (Downtown)

Tola Lawal | Cynthia Charles | Court Digga | Daniel Dickey | Curtis Harris
Presented by iStandard
Saturday October 5th 5:30 PM @ SAE Institute (Downtown)

Presented by iStandard
Saturday October 5th 5:30 PM @ SAE Institute (Downtown)

Presented by Rane
Saturday October 5th 6:00 PM @ SAE Institute (Downtown)

Saturday October 5th 6:00 PM

6:00 OG Ron C | 6:30 V.I.P | 6:45 Worldwide | 7:05 The Outfit, TX | 7:20 Propain | 7:40 League of Extraordinary Gz | 8:20 The Niceguys | 8:40 Yung Nation | 9:00 Doughbeezy
Saturday October 5th 6:00 PM @ Space2 (Old 4th Ward)

6:00 Majur | 6:15 Phene | 6:30 Mic Barz | 6:45 MICXSIC | 7:30 Me'Mo | 7:30 Billionaire B | 7:50 Buggs Tha Rocka | 8:15 BIGREC | 8:30 Joe Stu
Saturday October 5th 6:30 PM @ Criminal Records (Little 5 Points)

Sponsored in part by:
Digiwaxx
SMS Audio
12 Inch Skinz
Eric Orr Fine Arts
Salem Psalms
LordYatta.com
RonOne.com
A.B.C. Publicity
RouteTV.com
5Star Generals
Saturday October 5th 7:00 PM @ SAE Institute (Downtown)

Saturday October 5th 7:30 PM @ 529 (East Atlanta Village)

8:15 Nostic | 8:30 Smash Brovaz | 8:45 Raz Fresco | 9:00 John River | 9:15 CALiPH | 9:30 4th Pyramid | 9:45 Blake Carrington | 10:00 Rich Kidd
Saturday October 5th 8:00 PM

Saturday October 5th 8:00 PM @ Union EAV (East Atlanta Village)

Saturday October 5th 8:00 PM

8:00 June | 8:20 Ryshon Jones | 8:40 Denzil Porter | 9:00 Denzel Curry | 9:20 Euro League | 9:40 Doley Bernays
Saturday October 5th 8:00 PM @ The Earl (East Atlanta Village)

8:30 Full Plate Fam | 9:10 Methuzulah | 9:40 Bishop Nehru | 10:20 The Difference Machine | 11:05 Madlib | 12:15 AM Aesop Rock
Saturday October 5th 10:00 PM

DJ Victoriouz | Mikkey Halsted | 10:30 The Boy Illinois | 10:45 Ray iLLa | 11:00 Runaway Bella | 11:15 Caleb James | 11:30 EDAI | 11:45 Dreezy | 12:00 AM The Project Mayhem Machine | 12:20 AM Alex Wiley | 12:40 AM Lil Herb | 12:55 AM Lil Bibby | 1:10 AM Katie Got Bandz | 1:25 AM King Louie | 1:50 AM Lil Durk
Saturday October 5th 10:00 PM @ Space2 (Old 4th Ward)

Don Cannon | 10:00 Antwan Davis | 10:15 Michael MileHigh | 10:30 I-Know Brasco | 10:45 E-Hos | 11:00 Newz Huddle | 11:15 Lee Mazin | 11:30 Ground Up | 11:45 Chase Allen | 12:00 AM Mont Brown X Astronauts Really Fly | 12:20 AM Chill Moody | 12:40 AM Sean Falyon
Steel Magnolia Group and Kareem Fort have partnered with blogger Kevin Nottingham and his label HipNOTT Records to put together a line up of artists, both up-and-coming and established, who's careers embody everything Fort hoped to teach through his groundbreaking film. The showcase will feature performances by Chris Webby, Tanya Morgan, J-Live, Midaz the Beat, Spectac & Amiri, Spec Boogie, Jermiside, and Handles 757. The DEMOS Showcase is being presented by The High-End Agency, Salem Psalms Library and HiPNOTT Records and will be hosted by Sha Stimuli.
Saturday October 5th 10:30 PM @ Music Room (Old 4th Ward)

Chris Webby | Tanya Morgan | DJ Sixth Sense | J-Live | IMAKEMADBEATS | Spectac | Amiri | Jermiside
Presented by Agape Digital Media and AG Marketing
Saturday October 5th 10:30 PM

10:30 KXNG | 10:45 Breezepark | 11:00 Young Lyxx | 11:15 Young Guru | 11:40 Rugz D. Bewler | 11:55 r.O.b (realist One breathin) | 12:10 AM Shawn Chrystopher | 12:30 AM iLL CAMILLE
Saturday October 5th 11:00 PM @ 529 (East Atlanta Village)

11:00 DJ Burn One | 11:30 Richelle "CornBread" Brown | 11:45 DJ Burn One | 12:00 AM J Nics | 12:20 AM DJ Burn One | 12:30 AM Will Brennan | 12:50 AM DJ Burn One | 1:00 AM iNDEED | 1:20 AM DJ Burn One | 1:30 AM SL Jones | 1:50 AM DJ Burn One | 2:00 AM Scotty ATL
Saturday October 5th 11:59 PM @ Music Room (Old 4th Ward)

Livin Proof | Ro Spit | Vicky Green | The Co-D's (Geda K and H-Money Bags) | The 17th
Sunday October 6th 12:00 PM

Sunday October 6th 12:00 PM @ Selena S. Butler Park

Presented by iStandard
Sunday October 6th 12:30 PM @ SAE Institute (Downtown)

Presented by iStandard
Sunday October 6th 12:30 PM @ SAE Institute (Downtown)

Presented by Ableton
Sunday October 6th 1:30 PM @ SAE Institute (Downtown)

Sunday October 6th 2:00 PM @ Noni's Village (Old 4th Ward)

DJ Holiday | Kool DJ Red Alert | Genesis | DJ Ray G | DJ Peter Parker
Sunday October 6th 2:00 PM @ Music Room (Old 4th Ward)

Ableton demo featuring Tec Beatz
Sunday October 6th 2:00 PM @ SAE Institute (Downtown)

Sunday October 6th 2:00 PM @ Old 4th Ward Stage (Old 4th Ward)

DJ Maseo | Questlove | DJ Premier | Diamond D | DJ Scratch | Young Guru
Sunday October 6th 2:00 PM @ Mother (Old 4th Ward)

Sunday October 6th 2:30 PM @ SAE Institute (Downtown)

Presented by iStandard
Sunday October 6th 2:30 PM @ SAE Institute (Downtown)

Presented by Konsole Kingz
Sunday October 6th 3:00 PM @ Joystick Gamebar (Old 4th Ward)

Sunday October 6th 4:15 PM @ Music Room (Old 4th Ward)

Kung Fu Bun, Rats & More
Sunday October 6th 6:00 PM @ Music Room (Old 4th Ward)

Sunday October 6th 7:30 PM

Sunday October 6th 7:45 PM @ Music Room (Old 4th Ward)